حسابداری شرکت خدماتی

حسابداری شرکت خدماتی یکی دیگر از انواع روش های حسابداری می باشد که روش مخصوص به خود را دارد و اندکی با سایر روش های حسابداری متفاوت می باشد.

شرکت های خدماتی سعی دارند تا به اشخاص حقیقی و حقوقی خدمات مشخصی که برای آن تاسیس شده اند را ارائه دهند.

حسابداران این شرکت یک سری وظایف مشخص دارند که در پی آن گزارشات و اسنادی تهیه می شود تا در ادامه فعالیت شرکت بتوان از آن استفاده کرد و تصمیم های درستی گرفت.

عده ای عقیده دارند شرکت های خدماتی فعالیت های اقتصادی بسیاری ندارند و عمده فعالیت ها مربوط به شرکت های تولیدی و بازرگانی می باشد و عملیات مربوط به حسابداری این شرکت ها ساده می باشد، اما باید به این نکته اشاره کرد که این نوع از شرکت ها در سطح کشور دارای فعالیت های تجاری بسیاری می باشند و از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

در این مقاله سعی داریم به بررسی روش هایی که در بالا گفته شد و دیگر مسائل مربوط به حسابداری شرکت های خدماتی بپردازیم.

حسابداری-شرکت-خدماتی

وظایف حسابدار شرکت خدماتی

حسابدار خدماتی یک سری وظایف دارد و باید برای عملکرد آینده درست شرکت به وظایف خود تسلط کامل داشته باشد و از تخصص کافی برخوردار باشد. در ادامه به بررسی وظایف حسابداران شرکت خدماتی می پردازیم.

ثبت شرکت خدماتی

یکی از وظایف اصلی حسابداران در تمام شرکت ها، انجام ثبت های لازم در دفاتر مربوطه می باشد. زمانی که شرکت برای اشخاص خدمتی ارائه می دهد و مبلغی دریافت می کند باید در دفتر ثبت شود. همچنین زمانی که شرکت برای فعالیت های خود خریدی انجام می دهد نیز باید در دفاتر ثبت شود.

همانطور که متوجه شدید 99درصد عملیات تجاری شرکت در دفترهای شرکت ثبت می شود تا در ادامه از آن در تهیه گزارشات استفاده شود.

تهیه گزارش های مورد نیاز

تهیه گزارش یکی دیگر از وظایف حسابدار خدماتی می باشد که با استفاده از دفاتری که در آن رویدادهای تجاری ثبت شده است به تهیه گزارشات مورد نیاز شرکت می پردازد.

اگر بخواهیم به عنوان نمونه به بخشی از گزارشات مورد نیاز شرکت اشاره کنیم می توان گزارش های صورت سود و زیان، ترازنامه و صورت جریان نقدی را نام برد که هر کدام از این گزارشات اطلاعات خاصی را به صورت فشرده به اطلاع مدیریت می رساند.

اهمیت شغل یک حسابدار زمانی مشخص می شود که امکان دارد حسابدار در ثبت ها و یا تهیه گزارشات دچار اشتباه شود و این مورد می تواند منجر به تصمیم گیری های اشتباه و به خطر افتادن آینده شرکت شود.

دو موردی که در بالا اشاره شد تنها بخشی از وظایف حسابدار شرکت خدماتی می باشند اما از طرفی از مهم ترین وظایف حسابداران می باشند که می تواند در عملکرد شرکت تاثیر بسیاری داشته باشد.

با ما در ارتباط باشید 02166198626

نرم افزار حسابداری شرکت خدماتی

نرم افزار حسابداری مختلفی برای شرکت های خدماتی وجود دارد که هر کدام دارای یک سری مزایا و معایب می باشد و انتخاب در میان آن ها می توان کاری زمان بر باشد.

حساب سرا سعی کرده است برترین نرم افزار های شرکت خدماتی را مورد بررسی قرار دهد تا بتوانید با دید بازتری به خرید نرم افزار مورد نیاز بپردازید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از صفحه نرم افزار حسابداری خدماتی خدماتی دیدن نمایید.

خدمات حسابداری شرکت خدماتی

حسابداری شرکت خدماتی یکی دیگر از خدمات حسابداری محبوب حساب سرا می باشد که توسط حسابداران متخصص و با تجربه صورت می گیرد.

همانطور که در بخشی از این مقاله گفته شد حسابدارای در شرکت خدماتی از دشوارترین بخش های حسابداری می باشد زیرا در این بخش حسابداران با اشخاص و گزارشات بسیاری روبرو هستند و همین مورد نشان دهنده دشواری حسابداری خدماتی می باشد.

حساب سرا طی تجربه هایی که طی این سال ها کسب کرده است سعی کرده است خدمات خود را با بهترین کیفیت ارائه دهد و این مسئله تنها زمانی مقدور است که خدمات مورد نظر توسط افراد مجرب و متخصص صورت گیرد.

در صورتی که قصد دریافت مشاوره تخصصی در زمینه حسابداری شرکت دارید از طریق شماره 02166198626 با ما در ارتباط باشید.

تعرفه حسابداری شرکت خدماتی

تعرفه خدمات حسابداری شرکت های خدماتی یکی دیگر از سوالاتی است که ممکن است برای صاحبین کسب و کار ها پیش بیاید.

همانطور که اطلاع دارید این امکان وجود ندارد که بتوان هزینه مشخصی برای خدمات حسابداری مشخص کرد زیرا تعیین تعرفه به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بخشی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

  • تعداد کارکنان شرکت
  • نوع فعالیت
  • مدت زمان همکاری
  • نوع همکاری

مواردی که در بالا اشاره شد تنها بخشی از موارد تاثیر گذار در تعرفه خدمات حسابداری شرکت خدماتی می باشد.

جهت دریافت مشاوره تخصصی و دریافت تعرفه دقیق خدمات حساب سرا، با کارشناسان شرکت از طریق 02166198626 در ارتباط باشید.

صورت‌های مالی شرکت‌های خدماتی

صورت های مالی شرکت های خدماتی همچون صورت سود و زیان و ترازنامه می تواند اطلاعات بسیار خوبی به افراد بدهد تا بتوانند بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایند. به خاطر اهمیت این دو نوع صورت مالی، ما در ادامه شما را با این موارد بیشتر آشنا می کنیم تا بتوانید از اهمیت تهیه صورت های مالی شرکت های خدماتی بیشتر آگاه شوید.

صورت سود و زیان در حسابداری خدماتی

صورت سود و زیان شرکت خدمات در مقابل یکدیگر قرار می گیرد و نشان می دهد که یک شرکت چقدر سود کرده و چه میزان زیان کرده است و در نتیجه مدیران متوجه خواهند شد که فعالیت های آنان تا چه میزان برای سازمان سودآور بوده و تا چه میزان منجر به زیان سازمان شده اند.

ترازنامه در حسابداری خدماتی

صورت مالی دیگری که جمع آوری و تهیه آن بسیار با اهمیت است، ترازنامه می باشد. برای تهیه ترازنامه در یک سمت دارایی و در سمت دیگر بدهی ها نوشته می شود و سپس می توان پی برد که شرکت چه مقدار دارایی های خالص و چه مقدار بدهی دارد تا مدیران بتوانند بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایند.

تفاوت حسابداری خدماتی و بازرگانی

تمامی شرکت ها از جمله خدماتی و بازرگانی برای کسب سود تاسیس شده اند به همین خاطر تهیه صورت های مالی توسط حسابداران این شرکت ها بسیار ضروری است. اما توجه نمایید که کار حسابداران در شرکت های تولیدی و بازرگانی کمی متفاوت است که در این بخش می خواهیم به این تفاوت ها اشاره کنیم.

  • تفاوت در اهداف و وظایف
  • نگهداری حساب های مستقل در حسابداری بازرگانی
  • نگهداری حساب های بودجه ای در حسابداری خدماتی
  • تفاوت در نوع مالکیت حسابداری خدماتی یا بازرگانی
  • نحوه ثبت دارایی های ثابت و استهلاک آن در حسابداری بازرگانی
  • نحوه ارتباط بین درآمدها و هزینه ها در حسابداری بازرگانی و خدماتی

سوالات متدوال

تعرفه حسابداری شرکت خدماتی به موارد متعددی بستگی دارد و نمی توان برای آن تعرفه مشخصی تعیین کرد. جهت دریافت تعرفه خدمات حساب سرا در این زمینه با شماره 02166198626 در ارتباط باشید.

حسابدار شرکت خدماتی وظایف متعددی دارد که به عنوان مثال می توان به انجام ثبت های لازم و تهیه گزارش های مورد نیاز اشاره کرد.

با ما در ارتباط باشید

02166198626

info@hesabsara.com

تهران، خيابان پیروزی،پلاک1016،واحد 12

همچنین می توانید شماره تماس خود را در کادر زیر وارد نمایید تا کارشناسان شرکت حداکثر طی 30 دقیقه آینده تماس حاصل نمایند