خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتی یکی دیگر از خدمات حساب سرا می باشد و به دلیل آن که امروزه مالیات از موارد موردتوجه صاحبین کسب و کارها است، سعی کرده ایم در این مقاله به بررسی مالیات و انواع آن بپردازیم.

با تصویب قوانین جدید مالیاتی و گسترش آن در بین اغلب کسب و کارها، اطلاع از این قوانین برای صاحبان کسب و کار ها ضروی گردیده است، زیرا عدم اطلاع از این قوانین می تواند منجر به جریمه و مخاطراتی برای این افراد باشد.

به همین منظور وجود یک مدیر و مشاور مالی در کنار کسب و کار ها از ضروریات سازمان ها است.

وکیل-مالیاتی-حساب-سرا

مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی یکی از خدمات مالیاتی حساب سرا می باشد که به دو صورت حضوری و غیرحضوری(آنلاین) انجام می شود.

مشاوران مالیاتی حسابسرا همگی جز حسابداران رسمی می باشند و این مهم می تواند نشان از کیفیت بالای خدمات حساب سرا باشد.

مشاوره مالیاتی می تواند به صورت های مختلف ارائه شود، به عنوان مثال مشاور مقطعی و مشاور همیار دو روش مشاوره است که در صفحه مشاوره مالیاتی به طور کامل درباره این دو روش و روش های دیگر صحبت شده است.

وکیل مالیاتی

وکیل مالیاتی می تواند در مبلغ پرداختی مالیات یک سازمان بسیار موثر باشد، زیرا این شخص با تخصص و تجربه ای که طی سال ها کار در این زمینه به دست آورده است، به ماده و آیین نامه ها تسلط کافی دارد و می تواند به صورت قانونی مبلغ مالیات تعیین شده را کاهش دهد.

حال این سوال پیش می آید که تفاوت مشاور و وکیل مالیاتی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد بخشی از مشاوران مالیاتی به طور مقطعی در کنار مدیران خواهند بود و به این افراد رهنمود های لازم را نشان می دهند، اما وکلای مالیاتی با قبول یک پرونده، تا زمان به نتیجه رسیدن آن در کنار مودی هستند.

با ما در ارتباط باشید 02166198626

حسابرسی مالیاتی

حسابرسی مالیاتی یکی از ضروری ترین عملیاتی است که بهتر است کسب و کار ها و اشخاصی که عملیات تجاری بسیاری داشته اند به آن توجه بیشتری نمایند.

خدمات حسابرسی انواع مختلفی دارد که حسابرسی مالیاتی یکی از این موارد می باشد. در حسابرسی مالیاتی اسناد مالی ارائه شده توسط حسابداران از جهات مختلف بررسی می شود تا علت بروز بعضی از موارد مانند عدم تراز بودن حساب ها مشخص شود.

دادرسی مالیاتی

گاهی پیش می آید مقدار مالیاتی که برای شما وضع شده است مورد تایید شما نیست و در بعضی از موارد به قدری زیاد است که می تواند منجر به آسیب جدی به کسب و کار شما شود. در این زمان شما به این مبلغ و یا به عبارتی به برگه تشخیض مالیاتی اعتراض می نمایید که به اصطلاح به این فرآیند دادرسی مالیاتی می گویند.

دادرسی مالیاتی توسط خود مدیر سازمان و یا کسی که به آن وکالت داده شده است قابل انجام است اما گاهی به دلیل عدم اطلاع مسئول مربوطه در اظهارنامه ای که به سازمان ارسال می شود، مواردی ذکر می شود و یا از ذکر مواردی جلوگیری می شود که همین موارد می توانند باعث کاهش مبلغ مالیات شود.

دادرس مالیاتی وظیفه دارد با توجه به دانش و تخصص خود، پرونده مالیاتی را بررسی نماید و مواردی که باعث کاهش مبلغ تعیین شده می شود را به اطلاع سازمان مالیاتی برساند.

خدمات-مالیاتی

حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی یکی دیگر از خدمات محبوب حسابداری می باشد که در آن حسابدار تمرکز خود را تنها بر صورت های مالی که بر روی مالیات تاثیر دارند می گذارد.

در خدمات حسابداری مالیاتی حساب سرا، حسابداران  طی گزارش های حسابداری که از طرف شرکت ارسال می شود، به تنظیم این اسناد جهت امور مالیاتی می پردازند.

حسابدارن متخصص حساب سرا طی سال ها تجربه ای که در این زمینه کسب کرده اند، به اطلاعات مورد نیاز سازمان مالیاتی و امور مربوط به آن اشراف دارند و حساب ها را به بهترین شکل ممکن تنظیم می نمایند.

اظهارنامه-مالیاتی

تنظیم اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی متشکل از چند فرم است که در آن موارد مختلفی مانند اطلاعات شرکت و میزان درآمد و هزینه قید می شود و سازمان مالیاتی با بررسی این فرم ها و تطبیق آن با دیگر اسناد موجود، به تعیین مالیات شرکت می پردازد.

در گذشته اظهارنامه به صورت فیزیکی(کاغذی) به سازمان مالیاتی ارسال می شد اما خوشبختانه در حال حاضر ارسال اظهارنامه با استفاده از نرم افزار و سایت سازمان مالیاتی انجام می شود.

معافیت های مالیاتی

سازمان مالیاتی در بعضی از موارد جهت ایجاد انگیزه و یا حمایت از اصناف، معافیت هایی را در نظر می گیرد که با استفاده از این معافیت ها می توان مبلغ مالیات را تا حد قابل توجهی کاهش داد و در بعضی از موارد نیز به دلیل معافیت، کسب و کار مورد نظر از پرداخت مالیات معاف می شود.

در صفحه معافیت های مالیاتی می توانید اطلاعات بییشتر در این مورد کسب کنید.

مشاوره تخصصی مالیاتی 02166198626

مالیات بر درآمد حقوق

مالیات حقوق، یکی از انواع مالیات می باشد که تقریبا اکثر افراد مشمول آن می باشند. زمانی که شما کسب و کاری راه اندازی می کنید، باید مقداری از درآمد خود و کارکنان را به عنوان مالیات به سازمان مالیاتی پرداخت نمایید.

امکان دارد شما در شرکتی به عنوان کارمند مشغول به کار باشید و گمان کنید که مالیات بر حقوقی پرداخت نمی کنید، اما این مالیات قبل از پرداخت حقوق از آن کسر شده است.

مالیات بردرآمد اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی همانند اشخاص حقیقی باید بخشی از درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت نمایند اما تفاوت هایی با مالیات اشخاص حقیقی دارد که به عنوان مثال می توان به نرخ ثابت آن اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر در این مورد در صفحه مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی ذکر شده است.

 مالیات بر درآمد اجاره املاک

اجاره املاک، یکی از منابع درآمدی برای موجران است که همانند درآمد های دیگر مشمول مالیات است.

نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است تمام املاک مشمول مالیات نمی شوند و به عبارتی از پرداخت مالیات معاف هستند و به همین دلیل نیازی به تکمیل اظهارنامه ندارند.

در صفحه مالیات بر درآمد اجاره املاک به طور کامل درباره این نوع از مالیات و معافیت های آن صحبت کرده ایم.

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات ارزش افزوده، یکی دیگر از انواع مالیات می باشد که نوعی مالیات غیرمستقیم می باشد، زیرا پرداخت کننده آن مشخص نیست.

زمانی که کالایی را خریداری می کنید، علاوه بر مبلغ کالا، مالیات ارزش افزوده آن که 9درصد مبلغ کالا است را نیز پرداخت می کنید.

شرکتی که این محصولات را تولید می نماید و یا کسب و کاری که خدمات مشمول ارزش افزوده ارائه می کند، ملزوم به دریافت این نه درصد می باشد.

بعضی از اشخاص از پرداخت این مالیات معاف هستند که در مقاله مالیات بر ارزش افزوده به طور کامل درباره آن صحبت کرده ایم.

تعرفه خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتی حساب سرا توسط افراد مجرب و متخصص این حوزه انجام می شود و قابل ذکر است که هدف اصلی حسابسرا ارائه خدمات با بالاترین کیفیت است.

هزینه خدمات مالیاتی به موارد مختلفی مانند حوزه و میزان فعالیت شرکت بستگی دارد و نمی توان برای آن تعرفه مشخصی تعیین کرد.

جهت دریافت مشاوره تحخصصی در این زمینه و استعلام تعرفه خدمات مالیاتی برای کسب و کار موردنظر از طریق شماره 02166198626 با ما در ارتباط باشید.

مشاور مالیاتی خبره

مشاور مالیاتی خبره شخصی است که در حوزه حسابداری مالیاتی و قوانین حقوقی مالیاتی تخصص و دانش بالایی دارد و به همین دلیل به این افراد وکیل مالیاتی نیز گفته می‌ شود. این افراد باید با اصطلاحات تخصصی در حوزه مالیاتی آشنا بوده و این اصطلاحات را با بیانی ساده در اختیار مشتریان قرار دهند. همکاری با بهترین مشاوران مالیاتی خبره موجب می شود تا متقاضیان بتوانند از مهم ترین مسائل مالیاتی شرکت به خوبی عبور کنند.

مشاور مالیاتی خبره به واسطه تجربه و تخصصی که در این حوزه کسب نموده است، می تواند به شما کمک کند تا از تمامی چالش ها و موانع مالیاتی پیش رو به خوبی عبور کنید بدون اینکه کوچک ترین و کمترین زیانی را شاهد باشید. بنابراین اگر شما هم احساس می کنید که اعداد و ارقام مالیاتی شرکت سنگین هستند، بهتر است که اقداماتی جهت دریافت خدمات مشاوره مالیاتی نمایید.

مشاور مالیات بر ارث

مشاور مالیات بر ارث شخصی است که در این حوزه تجربه کاری فراوان دارد و می تواند در روند کاهش هزینه های مالیات بر ارث در پرونده های مختلف، بهترین اقدامات را انجام دهد. در واقع یکی از مهمترین دلایل گرفتن مشاور مالیات بر ارث همین کاهش هزینه ها است.

مهم‌ ترین ویژگی یک مشاور مالیات بر ارث تسلط کامل بر قوانین و تبصره‌های مالیاتی است. توجه نمایید که در هر پرونده تبصره‌ها و راهکارهایی برای کاهش مالیات وجود دارد و شرایط هر پرونده با پرونده دیگر متفاوت است و تشخیص تبصره برای کاهش مالیات، بر عهده مشاور مالیات بر ارث است.

مشاور مالیات بر ارث خبره و حرفه ای کسی است که بخاطر سابقه فعالیت تخصصی و طولانی در زمینه ارث، با انواع مختلف پرونده‌ ها دست و پنجه نرم کرده باشد. مشاور مالیاتی با این مشخصات می‌ تواند بهترین استراتژی را برای پرونده شناسایی کند و مناسب‌ ترین تبصره‌ ها را برای کاهش مالیات به کار گیرد.

سوالات متدوال

بله، سازمان مالیاتی تمام کسب و کارها را ملزم به ارسال اظهارنامه کرده است. در زمانی که کسب و کار شما فعالیتی ندارد، امکان دارد به دلیل عدم ارسال اظهارنامه درگیر جریمه های مالیاتی شوید.

مالیات مستقیم، مبلغی است که پرداخت کننده آن مودی مالیاتی است و برای موارد مختلفی مانند درآمد و دارایی پرداخت می شود اما مالیات غیرمستقیم پرداخت کننده مشخصی ندارد که به عنوان مثال می توان به مالیات بر ارزش افزوده ای اشاره کرد که بر روی محصولات اضافه می شود و پرداخت کننده آن خریدار محصول است.

اغلب اشخاصی به هر طریقی به کسب درآمد می پردازند، مشمول پرداخت مالیات می باشند. حال امکان دارد سازمان مالیاتی برای شخص مورد نظر معافیت مالیاتی در نظر گرفته باشد که در این صورت مبلغ مالیات کاهش پیدا می کند و در بعضی موارد نیز به صفر می رسد. در مقاله سایت به طور کامل درباره این مورد صحبت کرده ایم.

با ما در ارتباط باشید

02166198626

info@hesabsara.com

تهران، خيابان پیروزی،پلاک1016،واحد 12