حسابداری فروشگاه

در یک فروشگاه روزانه حداقل ده ها خرید انجام می شود، از طرفی امکان دارد در این میان محصولاتی نیز به انبار اضافه شود.

در حسابداری فروشگاه به محاسبه سود و زیان و از طرفی به مدیریت انبار کالا پرداخته می شود. زمانی می توان به درستی سود و زیان را محاسبه کرد که بتوان تمام تراکنش هایی که در فروشگاه اتفاق می افتد را ثبت کنیم تا در ادامه بتوانیم از آن ها در تهیه گزارشات استفاده کنیم.

خوشبختانه در حال حاضر با ورود نرم افزار حسابداری فروشگاهی این موضوع ساده تر شده است.

حسابداری فروشگاه

انبارداری فروشگاه

یکی از مواردی که در حسابداری فروشگاه مهم است مدیریت موجودی کالا است. باید بتوان از تعداد دقیق محصولات اطلاع داشت و کالاهایی که تاریخ انقضای آن ها به زمان حال نزدیک تر است را ابتدا به فروش رساند.

محاسبه مالیات

یکی دیگر از وطایف حسابداران فروشگاه ها محاسبه مالیات است. یک فروشگاه موظف است اظهارنامه های مختلفی را در زمان های مقرر به سازمان مالیاتی ارسال کند و اگر این کار به موقع انجام نشود امکان دارد فروشگاه با جریمه های مالیاتی روبرو شود. در صفحه اظهارنامه مالیاتی می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

محاسبه حقوق و دستمزد

اگر یک فروشگاه دارای چند پرسنل باشد محاسبه حقوق و دستمزد به وظایف حسابدار اضافه می شود.

این موضوع در فروشگاه های بزرگ می تواند اهمیت بسیاری داشته باشد، زیرا حقوق و دستمزد بر موارد دیگری مانند مالیات بردرآمد کارکنان تاثیرگذار است.

ارائه گزارش های لازم

یک کسب و کار برای آنکه بتواند بقا داشته باشد باید بتواند به صورت حساب شده پیش برود. ارائه گزارشاتی مانند صورت سود و زیان توسط حسابدار می تواند در تصمیم گیری به مدیر فروشگاه کمک بسیاری بکند.

نرم افزار حسابداری فروشگاه

همانطور که در بالا مشاهده کردید، حسابداری یک فروشگاه بخش ها مختلفی دارد و بعضی از موارد آن مانند ثبت هر خرید و فروش اگر بنا باشد به صورت دستی انجام شود بسیار زمانبر خواهد بود.

نکته قابل توجه این است که امروزه نرم افزارهای حسابداری مختلفی  در بازار موجود هستند.

جهت مشاهده نرم افزارهای مناسب برای فروشگاه می توانید از صفحه خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی دیدن نمایید.

تعرفه حسابداری فروشگاه

فروشگاه ها مانند هر کسب و کاری در ابعاد مختلفی مشغول به فعالیت هستند و نمیتوان تعرفه دقیقی برای آن مشخص کرد. جهت اطلاع از تعرفه خدمات برای کسب و کار خود می توانید از طریق شماره های 02166198626 با  کارشناسان حساب سرا در ارتباط باشید.

خدمات حسابداری فروشگاه

در این نوشته سعی کردیم به بررسی قسمت های مختلف حسابداری فروشگاه بپردازیم.

حساب سرا مفتخر است خدمات حسابداری را توسط افراد خبره در این زمینه انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره 02166198626 با ما در ارتباط باشید.

حسابداری فروشگاه چیست؟

حسابداری فروشگاه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که یک حسابدار جهت آگاهی صاحبان فروشگاه انجام می دهند تا افراد بتوانند بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایند. در واقع حسابدار فروشگاه اقدام به جمع آوری اطلاعات مالی فروشگاه می کند تا صاحبان کسب و کارها آگاه شوند که اوضاع مالی فروشگاه آن ها از چه قرار است.

حسابدار فروشگاه منجر به برنامه ریزی های دقیق برای فروشگاه می شود و می تواند یک سیستم مالی استاندارد و منطقی را ایجاد کند تا هیچ یک از افراد نتوانند سوء استفاده ای از فروشگاه مورد نظر کنند.

خدمات حسابداری فروشگاه

اگر جزو افرادی هستید که یک فروشگاه حضوری در اختیار دارید باید حتما از یک حسابدار کمک بگیرید تا بتوانید از اطلاعات مالی فروشگاه خود آگاه شوید. ذکر این نکته ضروری است که میزان فروش شما برای گرفتن حسابدار اهمیتی ندارد بلکه ضروری است که تمامی صاحبان فروشگاه ها از یک حسابدار برای جمع آوری صورت های مالی کمک بگیرند.

یک حسابدار حرفه ای و مجرب به شما کمک می کند تا هم سود و زیان فروشگاه و هم دارایی ها و بدهی های فروشگاه را دربیاورید و سپس با کسب این داده ها می توانید بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایید.

روش حسابداری فروشگاه

حسابداری فروشگاهی هم به صورت سنتی و هم به صورت مدرن انجام می شود که هر دو روش برای فروشگاه ها کاربرد دارد. اما توجه نمایید که حسابداری فروشگاه به روش های مدرن بهتر انجام می شود و سرعت کار نیز با استفاده از این روش ها افزایش می یابد. در واقع منظور از حسابداری مدرن استفاده از برنامه های مخصوص حسابداری است که بتوان هم اطلاعات دقیقی را کسب نمود و هم سرعت فرایند حسابداری فروشگاه را افزایش داد.

با توجه به اینکه امروزه فروشگاه ها وسیع تر و بزرگ تر می شوند، ضروری است که برای حسابداری فروشگاه ها از طریق روش های مدرن اقدام نمود تا هم سرعت و هم دقت فرایند حسابداری فروشگاه افزایش یابد.

شماره حسابدار فروشگاه

در این بخش سعی کردیم تا حد امکان به بررسی حسابداری و وظایف حسابدار فروشگاه بپردازیم تا در صورتی که نیاز به حسابدار داشته باشید بتوانید با دید بازتر انتخاب خود را انجام دهید.

در صورت وجود هرگونه سوال و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه حسابداری فروشگاه با شماره 02166198626 در ارتباط باشید.