مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی امروزه مورد توجه اکثر صاحبان کسب و کار ها قرار گرفته است، زیرا طی چند سال گذشته دولت توجه ویژه ای به مالیات های دریافتی کسب و کار ها داشته است و سعی کرده است تا حد ممکن از فرار های مالیاتی جلوگیری کند.

به این منظور قوانین مالیاتی طی سال های گذشته تغییراتی داشته است و سازمان امور مالیاتی تسلط بیشتری بر فعالیت های اقتصادی شرکت ها و اشخاص پیدا کرده است.

در نتیجه می توان گفت اگر کسب و کاری دارید و پرونده مالیاتی ندارید بهتر است هر چه سریع تر برای ایجاد آن اقدام نمایید، زیرا امکان دارد در ادامه دچار جریمه های سنگینی شوید.(اشخاصی که مشمول مالیات می باشند.)

نکته قابل توجه این است که آیا با سخت گیری هایی که طی سال های گذشته بیشتر شده است راهی برای کاهش مالیات پرداختی وجود دارد؟

علی الرغم موارد ذکر شده، سازمان امور مالیاتی سعی کرده است در کنار قوانین سخت گیرانه، معافیت و تخفیف هایی نیز در نظر بگیرد تا صاحبین کسب و کار بتوانند از آن استفاده نمایند.

اما مسئله ای که وجود دارد این است که تمامی افراد از این معافیت ها اطلاع ندارند و گاهی نیز پیش آمده است مدیران شرکت ها به دلیل عدم اطلاع از این موارد دست به اقدامات غیرقانونی زده اند که جریمه های سنگینی در پی داشته است.

سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان به این گونه قوانین اشراف داشت و از آن ها استفاده کرد.

مشاوره-مالیاتی

قوانین مالیاتی همانند دیگر قوانین کسب و کار مفصل می باشند و نمی توان در مدت کوتاهی به تسلط کافی دست یافت. از طرفی دیگر در صورت اطلاع از قوانین،بحث تجربه به میان می آید که در مدت کوتاه قابل دستیابی نیست.

در این مواقع، مدیران اقدام به استخدام مشاور مالیاتی می کنند که در موقعیت های لازم مشاوره لازم را به مدیر شرکت بدهد و شرکت را از جریمه های سنگین نجات دهد. گاهی نیز مدیران به جای استخدام مشاوران مالیاتی، از خدمات مشاوره مالیاتی استفاده می نمایند.

حال باید بدانیم مشاور مالیاتی کیست و چه وظایفی دارد.

مشاور مالیاتی کیست؟

مشاور مالیاتی فردی مسلط به قوانین مالیاتی است که تجربه کافی در این زمینه را دارد و با پرونده های مالیاتی مختلفی روبرو بوده است.

یکی از مزیت مشاوران مالیاتی حضور آنان در سازمان مالیاتی می باشد، زیرا این افراد طی رسیدگی به پرونده های مختلف، به راه حل ها و معافیت های مالیاتی تسلط کافی پیدا کرده اند.

مشاوران مالیاتی با استفاده از مهارت و تخصص خود به بررسی پرونده ها می پردازند و راهکارهای لازم را به مدیران و مسئولان مربوطه اعلام می نمایند.

وظایف مشاور مالی

مشاوران مالیاتی می توانند به 3 صورت زیر به شرکت ها خدمت رسانی کنند.

  • مشاور مالیاتی مقطعی
  • مشاور مالیاتی موردی
  • مشاور مالیاتی همراه

مشاوران در هر کدام از حالت های گفته شده یک سری وظایف دارند که در ادامه طور موردی به وظایفی که عمدتا در بین آن مشترک می باشد اشاره کرده ایم.

اطلاع رسانی قوانین جدید مالیاتی

تنظیم اسناد مالیاتی

تنظیم اظهارنامه مالیاتی

کاهش بدهی مالیاتی

مواردی که در بالا ذکر شد تنها بخشی از بخشی از وظایف مشاوران مالیاتی می باشد.

نکته قابل توجه این است که انجام این امور نیاز به مهارت بالایی دارد و فردی که این وظایف را قبول می کند باید تجربه بسیاری در این زمینه داشته باشد زیرا محاسبات اشتباه در هر کدام از موارد گفته شده می تواند عواقبی برای شرکت داشته باشد.

با ما در ارتباط باشید 02166198626

خدمات مشاوره مالیاتی

خدمات مشاوره مالیاتی یکی دیگر از خدمات مالیاتی محبوب حساب سرا می باشد که در این خدمت مشاوران حساب سرا در کنار کسب و کار ها خواهند بود تا از نظر امور مالیاتی نیاز های شرکت ها را برطرف نمایند.

در بالا به بخشی از وظایف مشاور مالیاتی اشاره کردیم و در ادامه تاکید کردیم که افراردی که به عنوان مشاور مالیاتی مشغول به کار هستند باید تسلط بالایی بر این حوزه داشته باشند تا بتوانند تمام چالش های مالیاتی شرکت را حل نمایند.

به همین منظور حساب سرا با گردهم آوردن مشاورین خبره مالیاتی خدمات مشاوره مالیاتی خود را ارائه می دهد تا کسب و کارهایی که از این خدمت حساب سرا استفاده می کنند از بهترین کیفیت خدمات بهره مند شوند.

جهت استفاده از خدمت مشاوره مالیاتی حساب سرا از طریق شماره 02166198626 با ما در ارتباط باشید.

مشاوره پرونده مالیاتی

گاهی پیش می آید سازمان مالیاتی مبلغ مالیات شرکت را بسیار بالاتر از حد انتظار تعیین می کنند.

در این موقعیت مدیران شرکت ها به دنبال راهی برای کاهش مالیاتی است که وضع شده است.

مشاوران پرونده مالیاتی در این موقعیت به کمک صاحبین کسب و کار ها می آیند و با تجربه ای که طی سال ها فعالیت کسب کرده اند، مبلغ تعیین شده را تا حد امکان کاهش می دهند.

این مسئله زمانی اتفاق می افتد که به عنوان مثال شرکت فعالیتی انجام داده است که دارای معافیت مالیاتی است و نباید در مالیات پرداختی محاسبه شود.

خدمات مشاوره مالیاتی

هزینه مشاوره مالیاتی

هزینه مشاوره مالیاتی به موارد مختلفی بستگی دارد و نمیتوان برای آن تعرفه مشخصی تعیین کرد.

در ادامه به طور موردی به مواردی که در تعرفه مشاوره مالیاتی تاثیر دارند اشاره خواهیم کرد:

  • نوع شرکت
  • مدت زمان همکاری
  • نوع همکاری

مواردی که در بالا اشاره شد مهم ترین شاخصه های تاثیر گذار در هزینه خدمات مشاوره مالیاتی می باشد اما در صورتی که قصد دارید از هزینه دقیق مشاوره مالیاتی مطلع شوید از طریق شماره 02166198626 با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.

مشاوره مالیاتی شرکت

مشاور مالیاتی شرکت همان شخصی است که هم دانش حسابداری مالیاتی دارد و هم با قوانین مالیاتی به خوبی آشنا است به همین خاطر می تواند هم سود شرکت را به حداکثر برساند و هم منجر به کاهش هزینه های مالیاتی شود. بهترین مشاور مالیاتی شرکت قادر است که نرخ مالیات را به حداقل برساند تا شرکت با کاهش سود و سرمایه مواجه نشود.

مشاوره مالیاتی تلفنی

مشاوران مالیاتی تلفنی با تجربه و تخصصی که در این حوزه دارند قادر هستند که بهترین همکاری را با شما کنند تا بتوانید به هر آنچیزی که نیاز دارید دست یابید.

جهت دریافت مشاوره مالیاتی تلفنی با شماره 02166198626 در ارتباط باشید.

مشاوره مالیاتی آنلاین

امروزه و با وجود مشاوره مالیاتی آنلاین می توان بدون صرف هزینه و تایم زیادی، با بهترین افراد همکاری نمود تا بتوان مشکلات مالیاتی بسیاری را در کوتاه ترین زمان ممکن حل کرد. با ارائه اطلاعات مالی شرکت و یا کسب و کار خود به مشاوران مالیاتی آنلاین قادر خواهید بود با آن ها بهترین همکاری را نمایید.

مشاور امور مالیاتی

امور مالیاتی دارای قوانین خاص خود است که افراد عادی شاید خیلی نسبت به این موارد و قوانین آگاه نباشند به همین خاطر به تمامی افرادی که از صاحبان کسب و کارهای مختلف هستند، توصیه می کنیم که جهت انجام برخی امور مالیاتی خود حتما از مشاوره امور مالیاتی بهره مند شوند و سپس اقدام کنند.

سوالات متداول

پس از تعیین موضوع و نوع مشاوره، کارشناسان حساب سرا زمان مشاوره را خدمت شما اعلام می نمایند.

هزینه مشاوره مالیاتی به موارد مختلفی بستگی دارد و نمیتوان برای آن تعرفه مشخصی تعیین کرد. جهت اطلاع از تعرفه دقیق خدمات حساب سرا از طریق شماره 02166198626 با ما در ارتباط باشید.

با ما در ارتباط باشید

02166198626

info@hesabsara.com

تهران، خيابان پیروزی،پلاک1016،واحد 12

همچنین می توانید شماره تماس خود را در کادر زیر وارد نمایید تا کارشناسان شرکت حداکثر طی 30 دقیقه آینده تماس حاصل نمایند