خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی یکی دیگر از خدمات حساب سرا می باشد که توسط حسابرسان خبره و متخصص انجام می شود.

حسابرسی فرآیندی است که در آن اسناد و عملیات های تجاری شرکت در کنار یکدیگر قرار داده می شوند تا بتوان به تخلفات و تقلب های پیش آمده پی برد. گاهی اوقات این تخلفات به قدری بزرگ است که می تواند شرکت را تا حد برشکستگی پیش ببرد و در این موقعیت می توان به نقش حیاتی حسابرس پی برد.

خدمات حسابرسی

در شرکت ها و سازمان ها انواع مختلفی از حسابرس ها می توانند فعالیت داشته باشند که به سه بخش حسابرس داخلی، حسابرس خارجی و بازرس ویژه اشاره کرد.

حسابرسی داخلی

حسابرس داخلی از کارکنان خود سازمان می باشد که طی دوره های معین به بررسی حساب ها می پردازد. علی الرغم اینکه حسابرس داخلی از کارکنان سازمان می باشد، اما باید از استقلال کافی برخوردار باشد تا بتواند به درستی و صحت به حسابرسی حساب ها بپردازد.

حسابرسی مستقل

حسابرس خارجی یکی دیگر از انواع خدمات حسابرسی می باشد که شخصی غیر از اعضای سازمان به بررسی حساب ها می پردازد.

حسابرس مستقل به دلیل آن که استقلال بیشتری دارد می تواند انتخاب مناسب تری باشد.

شرکت حسابرسی

شرکت های حسابرسی متفاوتی وجود دارند که با در اختیار داشتن متخصصین مجرب، به حسابرسی شرکت ها و سازمان ها می پردازند.

حساب سرا یکی از شرکت های فعال در زمینه حسابرسی می باشد که با در اختیار داشتن حسابرسان خبره و مجرب آماده خدمت رسانی به شرکت ها و سازمان ها می باشد.

با ما در ارتباط باشید 02166198626

حسابرسی مالیاتی

در حسابرسی مالیاتی اسناد و گزارش های شرکت از جهت مباحث مالیاتی بررسی می شود تا ثبت ها و گزارشات طبق استانداردهای مالیاتی تهیه شوند.

همانطور که گفته شد حسابرسی مالیاتی برای سازمان ها و کسب و کار هایی که معاملات تجاری بسیاری دارند بسیار حیاتی می باشد زیرا در صورت عدم رعایت این استاندارد ها امکان دارد شرکت دچار جریمه سنگینی شود.

پیشنهاد می شود از صفحه خدمات مالیاتی حساب سرا نیز دیدن نمایید.

حسابرسی عملیاتی

معاملات تجاری یک شرکت باید از جهات مختلف مورد بررسی قرار بگیرد تا مراودات شرکت از نظر کارایی و عملکرد در بالاترین سطح خود باشند و از طرفی دیگر هزینه ها در کمترین حد خود باشند.

حسابرس عملیاتی وظیفه دارد گزارشات شرکت را بررسی نماید و در صورتی که موردی وجود داشته باشد که باعث عدم تحقق کارایی بالای شرکت شود، آن را اعلام نماید تا در ادامه به این مورد توجه شود.

خدمات حسابرسی شرکت

حسابرسی رعایتی

سازمان ها یک سری سیاست و مقرراتی دارند که هر چه ابعاد سازمان بزرگتر باشد این مقررات باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

حسابرس رعایتی با بررسی هایی که انجام می دهد، عملیات شرکت را از نظر اجرای این مقررات بررسی می نماید و در صورت عدم اجرای سیاست های شرکت، آن را گزارش می دهد تا در ادامه فعالیت ها به آن توجه ویژه ای شود.

نکته قابل توجه این است که اجرای مقررات یک سازمان می تواند تاثیر بسیاری بر عملکرد شرکت داشته باشد و هر مقدار ابعاد سازمان بزرگتر می شود، توجه به این مسئله حیاتی تر می شود.

حسابرسی صورت های مالی

تهیه صورت های مالی شرکت یکی از وظایف حسابداران می باشد که در تداوم فعالیت شرکت بسیار موثر می باشد.

با استفاده از صورت های مالی می توان سود و زیان شرکت را تعیین کرد و برای ادامه فعالیت شرکت تصمیم گرفت.

همانطور که گفته شد، اکثر تصمیمات شرکت بر اساس صورت های مالی تهیه شده توسط حسابداران می باشد و اگر در این گزارشات ایرادی وجود داشته باشد می تواند تبعاتی برای شرکت داشته باشد و حتی آن را تا مرز برشکستگی پیش ببرد.

در این موقعیت حسابرس صورت مالی وارد عمل می شود و اسناد را از جهات مختلف بررسی می نماید و در صورت وجود عدم تطابق آن را به مسئول مربوطه اعلام می نماید.

مشاوره تخصصی 02166198626

خدمات مشاوره حسابرسی

سازمان ها برای انجام خدمات حسابرسی نیاز به تیم متخصصی دارند که بتوانند وظیفه محول شده را به بهترین شکل انجام دهند.

حساب سرا در این زمینه خدمت مشاوره حسابرسی را ارائه داده است تا شما قبل از استخدام تیم موردنظر، از تخصص و تجربه این تیم اطمینان حاصل نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02166198626 در ارتباط باشید.

تعرفه خدمات حسابرسی

تعرفه خدمات حسابرسی یکی از سوالات رایج افرادی است که قصد دارند برای کسب و کار از حسابرس استفاده نمایند.

همانطور که مطلع هستید حق الزحمه حسابرسی به موارد مختلفی بستگی دارد که به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعداد کارکنان
  • زمینه فعالیت شرکت
  • مدت زمان حسابرسی
  • نوع حسابرسی

مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد تنها بخشی از شاخصه های تعیین کننده هزینه خدمات حسابرسی می باشد و در کل نمی توان برای آن تعرفه مشخصی تعیین کرد.

جهت استعلام نرخ خدمات حسابرسی مختص کسب کار خود می توانید از طریق شماره 02166198626 با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید تا علاوه بر مشاوره تخصصی در این زمینه، هزینه خدمات حسابرسی شرکت شما را نیز اعلام نمایند.

حسابرسی فرآیندی است که در آن اسناد و عملیات های تجاری شرکت در کنار یکدیگر قرار داده می شوند تا بتوان به تخلفات و تقلب های پیش آمده پی برد. در سایت به طور کامل این مسئله مورد بررسی قرار گرفته است.

حسابرسی مالیاتی، حسابرسی صورتهای مالی، حسابرسی رعایتی، حسابرسی قانونی، حسابرسی عملیاتی و حسابرسی داخلی را می توان از انواع حسابرسی دانست.

با ما در ارتباط باشید

02166198626

info@hesabsara.com

تهران، خيابان پیروزی،پلاک1016،واحد 12