انحلال شرکت یکی از اتفاقاتی است که ممکن است پیش بیاید و دلایل مختلفی نیز وجود دارد که ممکن است چنین اتفاقی به وقوع بپیوندد. اما توجه نمایید که پیش از انحلال شرکت باید در ابتدا بدهی طلبکاران پرداخت شود و سپس سهم شرکا باید پرداخت شود تا انحلال شرکت کاملا قانونی تلقی شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما باشید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی در زمینه خدمات ثبت از طریق شماره 02166198626 اقدام نمایید.

انحلال-شرکت

انحلال شرکت غیر فعال

انحلال شرکت غیر فعال جزو اقداماتی است که مدام به گوش می خورد و خیلی ها شاهد انحلال و برهم خوردن اینگونه شرکت ها هستند. در واقع زمانی که یک شرکت هیچ گونه فعالیت حسابداری و مالی ندارد و تراکنش های آن به صفر می رسد، انحلال شرکت رخ می دهد.

انحلال شرکت با مسئولیت محدود

اگر به دلیل ضررهای وارد شده، نیمی از سرمایه شرکت از بین برود و یکی از شرکا تقاضای انحلال کند و دادگاه دلایل او را موجه تشخیص بدهد و سایر شرکا حاضر نباشند که سهمی را که در صورت انحلال به او تعلق می‌ گیرد را بپردازند و او را از شرکت خارج کنند، انحلال شرکت با مسئولیت محدود صورت می گیرد.

مشکلات دیگری همچون پایان موضوع شرکت، ورشکستگی شرکت، فوت یکی از شرکا و… نیز می تواند منجر شود تا انحلال شرکت صورت گیرد.

انحلال شرکت سهامی خاص و عام

اگر شرکت ورشکسته شود، مجمع عمومی فوق‌ العاده صاحبان سهام بنا به دلایلی برای انحلال تصمیم‌ گیری کرده باشد، دادگاه حکم داده باشد و… از جمله مواردی است که اگر رخ دهد، انحلال شرکت سهامی خاص و عام صورت می گیرد و متقاضیان باید اقدامات نهایی را انجام دهند.

مشاوره تخصصی انحلال شرکت

توجه نمایید که انحلال شرکت یک کار ساده و آسان نیست و اگر متقاضیان تجربه و مهارت کافی برای این اقدام نداشته باشند این کار به خوبی انجام نمی شود. بنابراین توصیه می کنیم، برای اینکه هیچ گونه خطا و اشتباهی پیش نیاید، حتما با مشاوران و کارشناسان مجرب و حرفه ای شرکت حساب سرا صحبت و مشورت کنید تا این افراد شما را از قوانین جدید و نکات مهم برای این اقدام راهنمایی کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی می توانید از طریق شماره 02166198626 اقدام نمایید تا بهترین مشاوران و کارشناسان راهنمای شما برای انحلال شرکت باشند تا بدون هیچ گونه خطا و مشکلی این اقدام صورت گیرد.